-->

 „Przyjaciele, kochankowie i ta wielka straszna rzecz” autorstwa Matthew Perry to niezwykle poruszająca i szczera autobiografia, która zmusza czytelnika do głębokiej refleksji. Perry, znany z roli Chandlera Binga w popularnym serialu „Przyjaciele”, wprowadza nas w swoje życie, odsłaniając prawdę, która często była zniekształcana przez media.
Matthew Langford Perry urodził się 19 sierpnia 1969 roku w Wiliamstown w Massachusetts. 

Jego ojciec John Bennett Perry jest aktorem, mama Suzanne (Kanadyjka) była modelką. Jego rodzice rozstali się niedługo po narodzinach syna. John wyjechał do Hollywood i ponownie się ożenił. Matka wraz z Matthewem wróciła do Kanady, wyszła za mąż za Keitha Morrisona (dziennikarza i producenta NBC). Matthew bardzo dobrze grał w tenisa, był siedemnasty w krajowym rankingu juniorów, odnotowano go na międzynarodowych listach WTC. To wszystko w wieku 13 lat. Zdaniem fachowców miał duże szanse w dorosłym tenisie. Gdy miał 15 lat wyjechał do ojca do Kalifornii, by tam kontynuować treningi. Jednak amerykańscy juniorzy okazali się lepsi od kanadyjskich i wtedy Matthew zainteresował się aktorstwem. Ojciec załatwił mu dwie rólki w sitcomach „Charles in Charge” oraz „Silver Spoons”. W 1987 debiutował w serialu „Second Chance” i jednocześnie zagrał w filmie „Dance 'Til Dawn”. Później grał w wielu serialach i dostawał drugoplanowe role w filmach. Zaczął wraz z przyjacielem Andrewem Hillem Newmanem pisać scenariusze. Skrypt do telenoweli „Maxwell's House” w 1993 roku kupiła od nich firma Universal TV. Rok później przedstawili sieci NBC scenariusz o grupie dwudziestoparolatków. Do kupna nie doszło, ale Perremu zaproponowano rolę w nowej produkcji serialu „Przyjaciele”. Serial odniósł ogromny sukces po emisji pierwszego sezonu, ulokował się na szczycie listy hitów. W przerwie między pobytami na planie serialu Matthew zagrał w komedii „Jak ugryźć 10 milionów”.
Ta książka to wyzwanie pt. Spróbuj się nie rozpłakać. Z jednej strony piękna, wzruszająca, ale z drugiej przerażająca, pokazująca straszną stronę Tej Strasznej Strony. Mając świadomość, że ten aktor nie żyje, jest jeszcze bardziej przerażające.


Matthew Perry nie stroni od trudnych tematów. Jego walka z uzależnieniem, począwszy od alkoholu, przez leki, a na ciężkich narkotykach kończąc, jest przedstawiona w sposób bezpośredni i bezkompromisowy. Autor nie ukrywa swoich błędów, nieudanych związków czy projektów filmowych, co czyni tę książkę jeszcze bardziej autentyczną.
Jednym z najbardziej poruszających momentów jest scena w szpitalu, gdzie Perry po skomplikowanym zabiegu zastanawia się, czy jego cierpienia są wynikiem własnych działań.  Ta scena ma ogromny wpływ na czytelnika, niezależnie od jego wcześniejszego doświadczenia z twórczością Perry’ego.

Ta książka to jednak coś więcej niż tylko historia sławnego aktora. To przede wszystkim studium uzależnienia i walki z własnymi demonami. Perry pokazuje, jak trudne może być życie w świecie, gdzie musisz walczyć z najgorszą wersją samego siebie. To ważna lektura dla osób, które zmagają się z uzależnieniem lub mają w swoim otoczeniu osoby walczącej z
 nałogiem.


Podsumowując, Przyjaciele, kochankowie i ta wielka straszna rzecz” 

to książka, która zasługuje na uwagę. Jest to nie tylko poruszająca historia o walce z uzależnieniem, ale także inspirujący przekaz o sile woli i determinacji. Bez względu na to, czy jesteś fanem „Przyjaciół”, czy po prostu szukasz głęboko poruszającej lektury, ta książka z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Gorąco polecam.

1 komentarz:

  1. Ciekawy post. Bardzo na czasie. Zawsze gdy sławna osoba umrze, ma wtedy swoje 5 minut.
    Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu :)

    OdpowiedzUsuń

-->