-->

 [Współpraca]

Jakiś czas temu, w ramach współpracy, otrzymałam od księgarni zaczytani.pl możliwość przeczytania książki „OdNowa” autorstwa Magsa von Elfa. Ta obyczajówka została wydana przez wydawnictwo Novae Res. Swoją premierę miała 15 maja 2023 roku. Czy „OdNowa” jest ciekawa, warta uwagi i przeczytania? Czy może jednak lepiej ją sobie odpuścić?

OdNowa Mags von Elf Lifestyle girl


Czy będziesz umiał rozpoznać ten moment w życiu, kiedy można zacząć wszystko od nowa?

Jaś dorasta w patologicznej rodzinie. Z jednej strony zarabia na utrzymanie siebie i swojego młodszego brata, Skierki, jako uliczny grajek. Z drugiej  stara się przykładać do nauki, aby w przyszłości wyrwać się z biedy i zacząć normalne, szczęśliwe życie. Jest zdolny i pracowity, jednak z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Zakochuje się w Kasandrze, klasowej piękności, a ona odwzajemnia jego uczucie, Jaś odnosi  wrażenie, że los w końcu zaczyna mu sprzyjać. Dzięki temu, że rodzice Kasandry obracają się w środowisku kultury i sztuki, chłopak ma szansę na rozwijanie swojego talentu. Zakłada zespół, gra coraz więcej koncertów, a jego marzenia zdają się nabierać realnych kształtów. Żadne z nich nie podejrzewa, że za chwilę czeka ich prawdziwy szok. Rodzice dziewczyny z dnia na dzień wyjeżdżają z Polski, zabierając ze sobą Skierkę i przekazując informacje o prawdziwym pochodzeniu Kasandry. Jaś i Cassie postanawiają zrobić wszystko, by poukładać sobie życie na nowo. 


OdNowa Mags von Elf Lifestyle girl


Czy ich miłość przetrwa w dorosłym świecie pełnym pokus, kłamstw i intryg, które wkrótce odkryją?


„OdNowa” to chyba jedna z najbardziej wzruszających, ale i najtrudniejszych książek, z jakimi miałam okazję się zmierzyć. Cały czas czułam się w mniejszym bądź większym stopniu związana z każdą z głównych postaci. Każda z nich miała trudne dzieciństwo, własne problemy, demony. Jednak coś, co ich napędzało to wzajemna miłość oraz wspólne marzenia i cel. 

Jest to książka pełna różnych, bardzo często skrajnych emocji. Z jednej strony pokazuje, że miłość może być napędem do działania i drogą do sukcesu. Może być pomocna w wyrwaniu się ze szponów naszej przeszłości i staniem się lepszą wersją siebie.  Jednak z drugiej może być w pewnym stopniu siłą destrukcyjną.

Jeśli ktokolwiek sądzi, że „OdNowa” Mags von Elf to zwykła młodzieżówka, obyczajówka mówiąca o miłości to jest w ogromnym błędzie. Jest to książka, która porusza bardzo trudne tematy, potrafi wzruszyć do łez. A mimo to czyta się ją bardzo szybko. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać, bo jej treść jest  bardzo uniwersalna, a zarazem niesie za sobą ogromne przesłanie. 

Czy mimo wszystko jesteśmy w stanie rozpocząć wszystko od nowa?

1 komentarz:

  1. Ciekawy opis. Intrygująco się zapowiada. Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

-->