-->

 Ten sabat nie upadnie Isabel Sterling jest drugą i niestety ostatnią częścią fantastycznego cyklu o sabacie czarownic z Salem pt. Te wiedźmy nie płoną. Czy ta książka również jak jej poprzednia część wciągnęła mnie swoją historią? Czy może tutaj jednak było całkowicie inaczej i okazała się ona kompletnym niepowodzeniem, fiaskiem?


Ten sabat nie upadnie jest kontynuacją historii czarownic z Salem. 

Hannah Walsh jedyne, czego pragnie to zwyczajne życie. Jest to jej ostatni rok w szkole, dlatego powinna skupić się na zajęciach, spędzaniu czasu z przyjaciółką, Gem, i  nową dziewczyną, Morgan. Jednak okazuje się, że Łowcy, chcący pozbawić ją wszystkiego, co nie pozwolą jej na odpoczynek. Uzbrojeni są w serum, które jest w stanie zniszczyć całe sabaty ruszą do ataku. 

Czarownice w całym kraju mogą stracić najważniejszą dla nich rzecz, czyli magiczną moc. Hannah, uciekła już kiedyś Łowcy, przez co jest ich jedyną nadzieją w ostatecznej walce z wrogiem. Tylko czy da radę? Używanie czarów sprawia jej ogromne cierpienie. Jedyną pomocą jest dla niej Morgan. 

Ten sabat nie upadnie Isabel SterlingIsabel Streling — Studiowała prawo i za dnia pracuje jako adwokat oraz działa na rzecz osób LGBTQ. Popołudniami i nocami pisze książki, tworząc bestselery. Prócz pisania powieści o magii, w wolnym czasie, Isabel czyta mnóstwo książek różnych gatunków. Uwielbia oglądać seriale, urządzając maratony swoich ulubionych serii. Mieszka w centrum Nowego Jorku ze swoją żoną i futrzastym potomstwem: kotami Oliverem, Grudniem oraz psem — mieszanką beagle o imieniu Lily.
(opis pochodzi ze strony lubimyczytać.pl)

Ten sabat nie upadnie

W książce Ten sabat nie upadnie najbardziej podobało mi się to, że te niedokończone wątki z poprzedniej części zostały wyjaśnione. 

W tym tomie historia aż tak bardzo nie skupiała się na głównej bohaterce — Hannah Walsh. Tutaj opierała się na całym sabacie Wiedźm Żywiołów, na ich zachowaniu, ale, jak i na Łowcach.

Bohaterowie podobnie, jak w pierwszej części byli tutaj świetnie zarysowani. Ich cechy, charaktery były odsłaniane powoli, strona po stronie. Miałam wrażenie, że w tej części można był ich jeszcze lepiej poznać, bardziej zżyć się z nimi. W tej książce ponownie bardzo utożsamiałam się z główną bohaterką, jej problemami, rozterkami.

Ten sabat nie upadnie Isabel SterlingNa początku ta część była ciut nudna. Jednak im dalej brnęłam w książkę, tym było ciekawiej. Ten sabat nie upadnie również, jak Te wiedźmy nie płoną, miał w sobie dużo wątków, które zakrywały o thriller. 

Podobało mi się również podjęcie tematu LGBT+, który został tutaj kontynuowany. Może dzięki takim książkom jak Te wiedźmy nie płoną, czy Ten sabat nie upadnie Isabel Sterling ten temat nie będzie już tak tabuizowany, jak jest obecnie. 
Ten sabat nie upadnie, tak jak Te wiedźmy nie płoną Isabel Sterling jest przyjemną i ciekawą książką.

 
Na pewno sprawdzi się podczas świątecznych, czy po prostu wolnych wieczorów. Na pewno będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą się zrelaksować i potrzebują czegoś, co nie wymaga specjalnie dużego nakładu energii.


Brak komentarzy:

-->