-->

 „Blizna” Przemysława Żarskiego stanowi kontynuację serii o komisarzu Robercie Krefcie. Pierwsza część, „Ślad”, zakończyła się urwanymi wątkami, które miałam nadzieję, że zostaną rozwiązane w następnej książce tej serii. Pierwsza część nie była też za bardzo porywająca. Czy „Blizna” była lepsza? Czy rozwiała moje wątpliwość ze „Śladu”?

Po każdej traumie zostaje blizna… 

„Blizna” jest opowieścią o tym, że przeszłość kroczy za człowiekiem niczym cień. Wszystko, w szczególności to, co złe,odciska swoje piętno na skórze i wspomnieniach. To historia o złych wyborach, o rozmywaniu się winy, kar, czy roli ofiary i kata, ale także o dążeniu do prawdy, które sprawia ból, rujnuje życie, odziera ze złudzeń. A także o ranach, które mimo upływu czasu nie chcą się zabliźnić.

W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej kobiety. Dwadzieścia kilometrów dalej inna dziewczyna budzi się na tylnej kanapie rozbitego samochodu, należącego do Błażeja Urygi. W jaki sposób się tam znalazła i co łączy te sprawy? Dokąd prowadzą zbrodnie, które wkrótce wstrząsną całym miastem? Dwadzieścia pięć lat wcześniej komisarz Robert Kreft przekonał się, jak niewiele dzieli dzieciństwo od przedwczesnej dorosłości. Mimo upływu lat Kreft wciąż nie uporał się z samobójczą śmiercią matki. Teraz gdy koszmar powraca po latach, komisarz znów musi zmierzyć się ze swoimi demonami.

Blizna Przemysława ŻarskiegoPrzemysław Żarski — absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziennikarz i specjalista ds. marketingu. Miłośnik rockowych brzmień, górskich szlaków i koszykówki. Najlepiej wypoczywa przy boku żony i córki. Laureat Nagrody Kryminalna Piła — dla Najlepszej Polskiej Powieści Kryminalnej 2020 (Blizna). Autor serii z komisarzem Robertem Kreftem - „Ślad”, „Blizna” i „Cierń” oraz powieści kryminalnej „Umwelt”. Strona na FB - @zarskiprzemyslaw


Opis pochodzi ze strony lubimyczytac.pl

blizna przemysław żarski recenzja lifestyle girl

„Blizna” była lepsza niż pierwszy tom.

Ta część dała możliwość bliższego poznania głównego bohatera — Roberta Krefta, jego historii, wewnętrznej walki ze sobą i przeszłością. Pokazuje jak bardzo przeszłość potrafi wpłynąć na teraźniejszość i przyszłość i jaki może mieć wpływ na nasze zachowanie.  W zrozumieniu jego historii i rozterek pomagały bardzo rozdziały, które opisywały jego dzieciństwo. To, co on wówczas przeżywał, z czym musiał się mierzyć.

Coś, co równie mi się podobało to to, że prolog odwoływał się do zdarzeń z końcówki „Śladu” i naprowadzał na to, czego można spodziewać w dalszej części. Na duży plus było to, że wątki, które zostały urwane w poprzednim tomie zostały tutaj dokończone, wyjaśnione. Również epilog był dość ciekawy. Zostawił dozę niepewności i ciekawości co wydarzy się w następnej części, przez co zachęcał sięgnięcia po nią.


Blizna Przemysława Żarskiego


„Blizna” bardziej przypadła mi do gustu niż „Ślad”

Była bardziej tajemnicza i wciągająca niż jej poprzedniczka. Jestem bardzo ciekawa co przyniesie 
„Cierń”, czyli finałowy tym trylogii o komisarzu Robercie Krefcie. 

Brak komentarzy:

-->