-->

 Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami (to już 26 maja!), a Ty nadal nie wiesz co podarować swojej mamie jako prezent z tej okazji? To ten tekst jest wręcz idealny dla Ciebie! Z  okazji zbliżającego się właśnie dnia matki przygotowałam kilka propozycji na prezent-niespodziankę, który na pewno ucieszy i wzruszy niejedną mamę (mam nadzieję, że Twoją również).

Zapraszam do lektury.

Idealne prezenty na dzień mamy

1. Słoik z wypisanymi karteczkami

Na tych karteczkach można wypisać miłe wspomnienia, cechy, które lubimy w mamie itp. Oczywiście można zaangażować w to rodzeństwo. Na pewno będzie to miła niespodzianka. Raczej nie ma takiej osoby na świecie, która nie lubiłaby być doceniana czy też wracać do miłych wspomnień.

2. Album

Najlepiej sprawdzi się ten zrobiony własnoręcznie. Mogą się w nim znaleźć wspólne zdjęcia, ulubione cytaty (bądź typowe, ale zabawne powiedzonka, które są często powtarzane w domu), albo cokolwiek, na co tylko pozwoli nam nasza fantazja. 

Idealne prezenty na dzień mamy


3. Film

Może on zawierać, czy to z życzeniami, podziękowaniami (w które można zaangażować rodzeństwo), czy ze zdjęciami (najlepiej wspólnymi). Tutaj, podobnie zresztą jak przy słoiku, o którym pisałam w punkcie pierwszym, będzie to miła, wzruszającą niespodzianką.

4. Spersonalizowany gadżet 

W końcu kto nie lubi dostawać prezentów, o których marzył od dawna, albo takich, które wiemy, że dana osoba lubi. Może to być drobnostka z dołączoną własnoręcznie wypisaną karteczką np. z życzeniami. Najważniejsze jest przecież to, żeby wywołać uśmiech na mamy twarzy. 

5. Własnoręcznie zrobiona biżuteria

Pewnie większość kobiet, mam lubi dostawać biżuterię i ucieszy się, kiedy ją dostanie. A co jeśli ta biżuteria jest dodatkowo zrobiona własnoręcznie? Pewnie radość mamy będzie jeszcze większa. 

Idealne prezenty na dzień mamy

6. Zrobienie śniadania, obiadu, deseru (lub zabranie gdzieś)

Czyż nie jest przyjemnie dostać śniadanie do łóżka albo zostać zaproszonym gdzieś na obiad bądź deser? Na pewno ucieszy mamę fakt, że nie musi przynajmniej tego dnia robić np. obiadu i może ten czas poświęcić na inne, bardziej przyjemne rzeczy (np. czytanie książki lub domowe spa).

Idealne prezenty na dzień mamy

7. Podaruj czas.

To jest najcenniejszy prezent, jaki możemy dać nie tylko mamie, ale i każdemu, kto jest dla nas ważny i nie tylko od święta. Straconego czasu nigdy nie odrobimy, a kiedyś, kiedy danej osoby zabraknie, możemy żałować, że nie daliśmy tej osobie go tyle, ile mogliśmy. Niestety wtedy, będzie już za późno na to.  Więc wykorzystajmy go na wspólne rozmowy, żarty lub cokolwiek innego.

Idealne prezenty na dzień mamy

Ciekawostki:

Wiedzieliście, że tylko w Polsce dzień matki obchodzony jest 26 maja? Ja dowiedziałam się o tym dość niedawno. Ta tradycja jest świętowana (w Polsce) od 1923 roku. 

Dzień Matki 77 innych państwach — między innymi w USA, Australii, Japonii, Turcji, RPA, na Kubie czy na Ukrainie obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Natomiast w Rumunii, Portugalii i Hiszpanii mamy w szczególności doceniane są w pierwszą niedzielę maja.

W Tajlandii dzieci przyklękają przed matkami, w ten sposób wyrażają im swoją wdzięczność za wychowanie. Wręczają także kwiaty jaśminu.

W RPA dzieci ubierają się tego dnia w stroje w odcieniach różu i czerwieni — jednakże tylko wtedy gdy ich mamy żyją. Jeżeli już odeszły — zakładają na siebie odzież w kolorze białym.

W Kanadzie i Australii dzieci żyjących mam, przypinają sobie do ubrań kolorowe goździki.

We Włoszech oraz w krajach byłej Jugosławii, dzieci starają się w Dzień Matki wyręczać je w codziennych obowiązkach. W Serbii stosowane jest nawet „łóżkowe więzienie”. Dzieci nie pozwalają bowiem wyjść mamom z łóżka, dopóki te nie podarują im słodyczy. W zamian — wyręczają je w codziennych zadaniach, żeby mogła jak najdłużej wypoczywać.

Włosi, w Dzień Matki, zabierają rodzicielkę na obiad do restauracji.

Idealne prezenty na dzień mamy

PS podsyłam również jedną z moich ulubionych piosenek na dzień mamy.

2 komentarze:

  1. Super wpis, zawsze przed tego typu świętami mam pustkę w głowie, a dzięki tobie mam już pomysł, który mam nadzieję spodoba się mojej mamie ��

    OdpowiedzUsuń

-->