Trzeba przyznać, że wciąż mamy czas koronawirusa  i wiadomo nie jest on za ciekawy.Teatry się otwierają w rygorze sanitarnym, ale wiadomo nie jest to jeszcze to, co by nas satysfakcjonowało. Niemniej jednak aktorzy, teatry i inni ludzie kultury  próbowali nam urozmaicić czas jak mogli i dać chociaż trochę tego, czego nam brakowało czyli spektakli, koncertów czy samych rozmów z nimi.

Co takiego oferował  nam świat kultury przez ostatnie miesiące?


1. Mybroadwaypl - prowadził na instagramie spotkania z aktorami, podczas których rozmawiali i trochę śpiewali. Można było tam zobaczyć m.in. Maję Gadzińską, Bartka Sołtysiaka, Asię Rybkę czy Martę i Tomka Bacajewskich.


2. Janek Traczyk - on dość często robił globalne koncerty o różnej tematyce. Te koncerty były biletowane, cena tego koncertu to 20 zł ( można oczywiście więcej), ale jak to sam Janek wspomina, nie ma na nich żadnych bramkarzy i to czy ktoś zapłaci, czy nie to zależy tylko i wyłącznie od tej osoby. Tworzył również piosenki na zamówienie czy indywidualne koncerty. Z piosenek na zamówienie był koncert, który również kończył sezon 2019/2020.

3. TM Roma - zrobił dla swoich fanów i nie tylko niespodziankę i wpuścił na player.pl swoją własną produkcję "Piloci". Za możliwość obejrzenia trzeba niestety zapłacić 30zł na 48h. Na szczęście w przeciągu tego czasu, można oglądać ten spektakl do woli.4. Basia Garstka - na swoim profilu "Garstkapeoplelive" również jak w przypadku Mybroadway prowadziła różnorakie rozmowy z aktorami, tancerzami, muzykami i wszystkimi, którzy kochają teatr, i scenę oraz to co się na niej dzieje. Był tam m.in. Filip Cembala.


5. Teatralna.blog - Marysia prowadziła coś na kształt internetowych wywiadów z aktorami. Było można zobaczyć tam m.in. wspomnianą już Basię Garstkę czy Marcina " Sosnę" Sosińskiego.


6. #hot16challenge - teatry i inni wpływowi ludzie wzięli udział w akcji, w której trzeba był utworzyć i zarapować 16 wersów, wpłacić pieniądze na pomoc dla szpitali i nominować innych do tej zabawy. Można było zobaczyć w tej akcji m.in. Teatr Muzyczny w Gdyni, Kasię Kurdej, Ewę Walczak, Dominika Bosa ( kiedyś Awięc) czy Dawida Podsiadło.To wszytko, co udało mi się ciekawego wynaleźć w czeluściach, w szczególności instagrama. Jeżeli macie jakieś własne propozycje, to  dajcie znać z chęcią wrzucę na listę. 

4 komentarze:

 1. Słyszałam tylko o #hot16challenge :D Nie jestem zbytnio zorientowana w ostatnim czasie, co się dzieje w Internecie, bo mam bardzo dużo na głowie i zwyczajnie nie przyglądam się temu :) Aż wstyd ha ha

  Pozdrawiam, Melka blogerka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie to rozumiem. Sama ledwo zauważyłam co się dzieje w internecie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ja szczerze mówiąc zbytnio nie zagłębiałam się w akcje internetowe. Za bardzo byłam pochłonięta zdalną nauką :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, nauka jest przecież ważniejsza niż to co się w internecie.
   Pozdrawiam

   Usuń