Może nie należę do grupy wielkich fanów książek (tzw. moli książkowych), niemniej jednak znajdą się takie książki, które mnie wciągnęły, nawet dość mocno.  I dzisiaj postanowiłam zrobić właśnie taką listę, w której znajdziecie 5 moich najbardziej (na ten moment) ulubionych książek, które dotychczas przeczytałam. 

Zapraszam do lektury


1. "Saga Zmierzch" Stephanie Meyer - Jest to historia miłosna " zwykłej" nastolatki Belli Swan z niezwykle przystojnym wampirem Edwardem Cullenem, która musi przejść wiele perypetii, ale koniec końców udaje im się stworzyć spokojne, wspólne życie.
2. "Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman - można podpiąć ją pod młodzieżowy dramat, który zawiera w sobie wątki miłosne. Nastoletnia wiolonczelistka Mia Hall  ma kochających rodziców, talent i karierę muzyczną przed sobą. Dziewczyna może liczyć na wsparcie ukochanego – grającego w kapeli rockowej Adama Wilde. Pewnego dnia Mia jedzie samochodem z rodziną do dziadków. Podczas podróży ulegają poważnemu wypadkowi. Kiedy Hall odzyskuje przytomność, z przerażeniem odkrywa, że jej okaleczone ciało jest właśnie przewożone do szpitala, natomiast ona znajduje się w stanie zawieszenia pomiędzy życiem a śmiercią. Osamotniona, pełna rozterek nastolatka musi podjąć trudną decyzję – zawalczyć o powrót do świata, który zna, czy odejść.

3. "Wróć, jeśli pamiętasz" Gayle Forman - jest to kontynuacja " Zostań, jeśli kochasz". Ukazuje historię powrotu Mii do zdrowia po wypadku, w którym straciła całą rodzinę i możliwość realizacji swoich największych marzeń. Poddaje się, wpada w depresje, czuje się osamotniona. W pewnym momencie udaje się jej jakoś podnieść.

4.  "Ponad wszystko"  Nicola Yoon  - jest to młodzieżowy romans. Historia opowiada o 17-letniej Madeline „Maddy” Whittier, która jest leczona przez matkę z powodu ciężkiego złożonego niedoboru odporności, z tego powodu nie wolno jej opuszczać domu ani wchodzić w interakcje z czymkolwiek, co nie zostało „zdezynfekowane”. Jej świat składa się z jej matki Pauliny, jej pielęgniarki Carli i książek, w których znajduje pocieszenie. W sąsiedztwie wprowadza się rodzina, a Maddy obserwuje ich z okna. Olly, zaprzyjaźnia się z nią i oboje zaczynają rozmawiać przez Internet. 5. "Lalka" Bolesław Prus - historia mezaliansu, bogatego galanteryjnego kupca Stanisława Wokulskiego z pochodzącą z zubożałej arystokracji Izabelą Łęcką. Niestety kończy się ona dość nieszczęśliwie. Oprócz głównego wątku miłosnego, można dostrzec również  takie jak: problemy pani Stawskiej, rozterki starego subiekta Ignacego Rzeckiego czy sprawa kamienicy rodziny Łęckich. 
A czy wy macie jakieś top5 swoich ulubionych książek? Podzielcie się nimi w komentarzach.

1 komentarz:

  1. Z tego zestawienia przeczytałam "Zmierzch" i częściowo "Lalkę". Jeśli lubisz "Lalkę", to gratuluję, bo choć byłam w tej części, co lektury czytała, to ta powieść dla mnie była wyjątkowo nudna.

    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń